Skip to content

Konference vol III – Krajina

V pátek 20. října 2017 proběhne v Rezidenci primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí v pořadí třetí mezinárodní odborná konference ze série Principy územního plánování evropských měst s podtitulem „KRAJINY – Pojetí krajin v plánu města“.

Konferenci pořádá spolek Člověk a prostor ve spolupráci hlavního města Prahy, pod záštitou a za účasti primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a pod odbornou záštitou Ústavu urbanismu Fakulty architektury Doc. Ing. arch. Jana Jehlíka a záštitou Velvyslanectví Nizozemského království a Velvyslanectví Švédska.

Základním cílem je přinést do Prahy odbornou a profesionální diskuzi za účasti architektů a odborníků, kteří mají dlouhodobé zkušenosti s územním plánováním evropských měst. Tuto činnost, její vývoj a metodiky, jakožto i spolupráci institutů plánování s politiky, představujeme politické i odborné reprezentaci města Prahy i dalším hostům. Tentokrát se zaměříme na krajinu a veřejné prostranství ve městě.

O své zkušenosti se podělí experti Antoni Vives z Barcelony, Marja van Nieuwkoop z Amsterdamu, Bette Lundh Malmros ze Stockholmu a profesor Giuseppe Cina z Turína. Krátkými vstupy se také zapojí čestní hosté z předchozích konferencí – Peter Gero z Hamburgu, Koos van Zanen z Amsterdamu, Martin Klamt z Mnichova a Jiří Klokočka.

O krajině promluví Jiří Plos a Metropolitní plán představí Roman Koucký, Marie Smetana, Martin Kubeš a Jaromír Hainc. Na závěr již tradičně proběhne debata zahraničních a domácích odborníků.

Konferenci moderuje předseda spolku, Josef Smutný.